Opcje przeglądania
Promocja

FAQ - Kubeczek menstruacyjny Eureka! Cup

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

 1. Na jak długo wystarczy mi kubeczek menstruacyjny Eureka! Cup?

 

Eureka! Cup będzie spełniał swoją funkcję przez około 5 do 10-ciu lat. Zależy to od sposobu użytkowania i pielęgnacji.

 

 1. Czy kubeczek Eureka! Cup jest bezpieczny?

 

Tak, Eureka! Cup wykonany jest w 100% z bezpiecznego dla zdrowia i flory bakteryjnej pochwy silikonu medycznego i nie zawiera lateksu, BPA, ani żadnych innych szkodliwych substancji chemicznych.

 

Materiał, którego jest wykonany jest ponadto wyjątkowo miękki i elastyczny - nie podrażnia więc warg sromowych, ani wnętrza pochwy.

 

Ponadto, w odróżnieniu od tamponów, nie wchłania płynów ustrojowych, tylko je gromadzi do momentu opróżnienia. Dzięki temu nie stwarza ryzyka wysuszenia błony śluzowej wyściełającej waginę.

 

 

 1. Jak często muszę wyjmować kubeczek Eureka! Cup?

 

W odróżnieniu od pozostałych kubeczków dostępnych na rynku, Eureka! Cup umożliwia łatwe i higieniczne opróżnianie bez konieczności wyjmowania całego kubeczka - wystarczy jedynie odgiąć rurkę będącą przedłużeniem trzonu, opróżnić zebraną w kubeczku krew i z powrotem zagiąć rurkę do środka.

Mimo tego, kubeczek należy w całości przemywać maksymalnie 12 godzin po aplikacji w celu utrzymania prawidłowej higieny intymnej i uniknięcia wystąpienia infekcji intymnych.

W tym celu należy opróżnić kubeczek za pomocą rurki, wyjąć go w całości i przemyć wodą lub neutralnym płynem do higieny intymnej. Po przemyciu, kubeczek jest gotowy do ponownej aplikacji.

 

 

 1. Jak wkładać i wyjmować rurkę kubeczka?

 

Po zaaplikowaniu kubeczka, rurka będzie najprawdopodobniej nadal wystawać. W celu jej aplikacji, zagnij ją palcem do środka pochwy  i upewnij się, że zarówno kubeczek, jak i rurka umieszczone są prawidłowo - tzn. Kubeczek jest w pełni otwarty i stabilny, a  rurka zawinięta jest do góry wzdłuż kubeczka.

W celu opróżnienia kubeczka przez rurkę, włóż palec do pochwy, wyczuj rurkę i delikatnie odegnij ją z powrotem w dół mając na uwadze to, że po odgięciu wyleje się z niej zbierana w kubeczku krew menstruacyjna. Rób to więc w odpowiedniej pozycji nad sedesem.

Praktyka, czyni mistrzynię! :) Już po pierwszym razie zobaczysz, jakie to łatwe!

 

 

 1. Czy rurka nie będzie mnie uwierać po włożeniu? Czy wkładanie jej do środka boli?

 

Rurka służąca do opróżniania kubeczka jest wykonana z tego samego materiału, co sam kubeczek - jest zatem niezwykle miękka i elastyczna i zarówno jej aplikacja, jak i wyciąganie są bezbolesne. Po zagięciu rurki do środka, również nie będziesz jej czuła!

 

 1. Czy może się zdarzyć, że rurka się odegnie i krew się wyleje?

 

Bez obaw - rurka jest specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby po aplikacji zostawała w środku i nie odginała się z powrotem. Nie musisz się obawiać, że będzie przeciekać!

Wiemy, że z wyglądu wydaje się być bardzo długa i przez to trochę straszna, ale zaufaj nam - przed wprowadzeniem kubeczka do naszego asortymentu testowaliśmy jego przydatność i możemy potwierdzić jego niezawodność i komfort użytkowania! :)

 

 1. Dlaczego powinnam zmienić tampony i podpaski na kubeczek menstruacyjny?

 

Kubeczek menstruacyjny jest przede wszystkim najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jeśli chodzi o higienę intymną podczas okresu. Eureka! Cup będzie Ci służyć od 5 do 10 lat - to przekłada się na około 7 kubeczków w ciągu życia kobiety. W przypadku jednorazowych tamponów i podpasek liczba ta wynosi ok. 12 000. Robi wrażenie, prawda?

 

Kubeczek to również zdrowsza alternatywna tamponów - silikon, z którego wykonany jest Eureka! Cup nie wchłania płynów ustrojowych w pochwie, tylko je gromadzi do czasu opróżnienia. Nie stwarza więc ryzyka wysuszenia błony śluzowej wyściełającej pochwę.

 

Kubeczek jest też wygodniejszy! Możesz go używać również podczas snu, treningu, lub pływania!

 

 1. Jaki rozmiar kubeczka Eureka! Cup będziedla mnie odpowiedni?

 

W naszej ofercie mamy trzy rozmiary kubeczka Eureka! Cup: S, M/L i XL.

 

 

Rozmiar S - idealny dla Ciebie jeśli:

 

 • Dopiero zaczęłaś menstruować
 • Twoje krwawienie jest mało obfite                                                                  
 • Masz bardzo silne mięśnie dna miednicy i okolic pochwy
 • Jeszcze nie rodziłaś

 

Rozmiar M/L - idealny dla Ciebie jeśli:

 

 • Oceniasz swoje krwawienie jako lekko lub przeciętnie obfite.
 • Masz przeciętnie umięśnione okolice pochwy i dno miednicy.                
 • Ten rozmiar rekomendowany jest dla większości kobiet!

 

Rozmiar XL - idealny dla Ciebie jeśli:

 

 • Twoje krwawienie jest bardzo obfite.
 • Masz słabo umięśnione okolice pochwy i dno miednicy.

 

                      

 

Poród a kubeczek menstruacyjny :

 

Jeśli rodziłaś w tradycyjny sposób, oceń, czy Twoje mięśnie dna miednicy powróciły do stanu sprzed ciąży - wtedy najprawdopodobniej odpowiednim rozmiarem dla Ciebie będzie M/L.

Jeśli mięśnie dna miednicy i okolic pochwy osłabiły się po porodzie - wybierz rozmiar XL.

 

 1. Czy mogę używać kubeczka menstruacyjnego, jeśli jeszcze nie współżyłam?

 

Raczej nie powinno być z tym problemów. Błona śluzowa nazywana "błoną dziewiczą" jest elastyczna i nie powinna sprawiać problemów lub dyskomfortu przy aplikacji kubeczka menstruacyjnego do pochwy.10.  Czy mogę uprawiać seks używając kubeczka menstruacyjnego Eureka! Cup podczas okresu?

 

Kubeczek menstruacyjny sprawdza się świetnie podczas seksu niepenetracyjnego. Jest to poza tym "czyste" rozwiązanie - nie musisz martwić się o krwawienie podczas współżycia, jeśli Ci to przeszkadza.


Nie należy jednak uprawiać seksu penetracyjnego przy jednocześnie zaaplikowanym kubeczku menstruacyjnym.

 

11. Gdzie produkowany jest kubeczek Eureka! Cup?

 

Kubeczek zaprojektowany jest w Barcelonie przez hiszpańską seksuolożkę znającą potrzeby ciała kobiet. Co prawda pierwsza partia kubeczków była wyprodukowana jeszcze w Azji, ale zostaliśmy upewnieni przez producenta, że następna przyjdzie już bezpośrednio z fabryki w Barcelonie!

 

12. Jak dbać o kubeczek Eureka! Cup w pozostałe dni cyklu?

 

Przed aplikacją dezynfekuj kubeczek za pomocą dostępnych w naszej ofercie artykułów do dezynfekcji kubeczków, lub wygotuj we wrzątku ok. 4 min.

W pozostałe dni cyklu, przechowuj kubeczek w oddychającym schowku lub pojemniku - polecamy dołączony do kubeczka w 100% ekologiczny woreczek Sensual Intim.

Przemywaj kubeczek zimną wodą, lub neutralnym płynem do higieny intymnej, w celu uniknięcia pojawienia się ewentualnych przebarwień. Przebarwienia nie wpływają jednak na funkcjonalność i przydatność kubeczka.

 

 13. Kubeczek menstruacyjny a zespół wstrząsu toksycznego (TSS).

 

Jeśli chodzi o rzadko występujący TSS, a stosowanie kubeczka menstruacyjnego, potrzebne jest wykonanie większej liczby badań na ten temat, aby móc jednoznacznie wyciągnąć jakieś wnioski.
Wiemy jednak, że w odróżnieniu od tamponów, kubeczek menstruacyjny nie narusza naturalnej flory bakteryjnej pochwy, co sprawia, że jest jednym z najbezpieczniejszych dla zdrowia środków ochrony podczas menstruacji.

W razie pojawienia się nowych badań na ww. temat, nie omieszkamy Was o tym powiadomić!

 

 1. Co, gdy do kubeczka trafi zbita grudka błony śluzowej?  Czy wtedy rurka się zablokuje i nie będę mogła opróżnić kubeczka?

 

Eureka! Cup został zaprojektowany tak, aby cały płyn menstruacyjny w całości przepływał przez rurkę będącą częścią kubeczka. Dlatego też rozmiar rurki odpowiada mniej więcej rozmiarowi cewki moczowej.

Jeśli do kubeczka trafią skrawki zbitej błony śluzowej, nie przeszkodzą one w przedostaniu się płynnej części płynu menstruacyjnego do rurki, ze względu na swoją opływową teksturę. Pozbędziesz się ich po wyjęciu całego kubeczka z pochwy. Pamiętaj, że kubeczek musi być wyjmowany i przemywany po maksymalnie 12 h od aplikacji!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl